Podegrodzie, dnia 22 lipca 2011 r.
Wójt Gminy Podegrodzie
ogłasza nabór
na stanowisko młodszego referenta ds. płacowo-organizacyjnych w Referacie Obsługi Placówek Oświatowych
w Urzędzie Gminy Podegrodzie
33-386 Podegrodzie 248
Wymagania niezbędne:
Na stanowisku młodszego referenta ds. płacowo-organizacyjnych może być zatrudniona osoba, która:
1. jest obywatelem polskim,
2. posiada kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na określonym stanowisku (wykształcenie ekonomiczne) oraz odpowiedni stan zdrowia,
3. ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych,
4. posiada co najmniej wykształcenie średnie (kandydat nie musi posiadać stażu pracy),
5. nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
6. cieszy się nieposzlakowaną opinią.
Wymagania dodatkowe:
1. znajomość regulacji prawnych z zakresu finansów publicznych, samorządu gminnego i rachunkowości,
2. znajomość obsługi komputera w zakresie pakietu biurowego,
3. umiejętność skutecznego komunikowania się,
4. umiejętność analizy problemu i poprawnego wyciągania wniosków,
5. rzetelność, terminowość, odpowiedzialność, sumienność, samodzielność i kreatywność.
Do zakresu zadań na tym stanowisku urzędniczym należeć będzie głównie:
1. Naliczanie i sporządzanie list płac Urzędu Gminy, nauczycieli i pracowników obsługi administracyjnej placówek oświatowych (w tym naliczanie i ustalanie podstawy wymiaru zasiłków chorobowych i opiekuńczych, naliczanie zasiłków macierzyńskich i wychowawczych oraz dodatków mieszkaniowych nauczycieli i innych wypłat).
2. Prowadzenie całości spraw z zakresu obowiązków zakładu pracy jako płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych w stosunku do pracowników Urzędu Gminy i placówek oświatowych.
3. Prowadzenie kartotek wynagrodzeń osobowych.
4. Prowadzenie ewidencji kart zasiłkowych pracowników placówek oświatowych.
5. Prowadzenie rejestru emerytów i rencistów placówek oświatowych.
6. Przygotowywanie analiz skutków finansowych zmian wprowadzanych w funduszu płac Urzędu Gminy i oświatowych jednostek budżetowych.
7. Sporządzanie wniosków o refundację wynagrodzeń pracowników zatrudnionych z udziałem PUP.
8. Kompletowanie wniosków emerytalnych i rentowych nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji placówek oświatowych.
9. Sporządzanie zaświadczeń o wynagrodzeniu do celów emerytalno-rentowych pracowników placówek oświatowych.
10. Sporządzanie sprawozdań GUS w zakresie zatrudnienia i wynagrodzenia pracowników oświatowych.
11. Przeprowadzenie corocznej analizy średnich wynagrodzeń nauczycieli oraz wykonywanie zadań z tym związanych i sporządzanie corocznych sprawozdań.
12. Administrowanie procesem przyznawania i rozliczania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy, w tym:
- przyjmowanie wniosków,
- analiza wniosków,
- przygotowywanie materiałów dla komisji stypendialnej opiniującej wnioski i udział w jej pracach,
- sporządzanie decyzji przyznających pomoc materialną i decyzji odmownych,
- rozliczanie przyznanej pomocy materialnej,
- sporządzanie sprawozdań z przyznanej pomocy materialnej.
13. Współpraca z dyrektorami placówek oświatowych w zakresie przygotowania i prowadzenie wspólnie postępowań o zamówienia publiczne.
14. Obsługa księgowa płatności rachunków i innych obciążeń ponoszonych przez placówki oświatowe.
15. Prowadzenie spraw w zakresie spełnienia obowiązku szkolnego i obowiązku nauki - wykonywanie czynności w zakresie egzekucji administracyjnej obowiązku szkolnego, wykonywanie zadań w zakresie nadzoru nad spełnianiem przez uczniów (opiekunów prawnych) obowiązku nauki.
16. Prowadzenie całości spraw związanych z rozliczeniami z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
17. Wykonywanie innych prac zleconych przez przełożonego.
Wymagane dokumenty:
a) list motywacyjny,
b) szczegółowy życiorys zawodowy (CV),
c) kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe oraz ewentualnie posiadany staż pracy,
d) zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego lub oświadczenie kandydata złożone pod odpowiedzialnością karną o niekaralności za umyślnie przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
e) oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych,
f) zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na danym stanowisku urzędniczym, wystawione przez lekarza posiadającego specjalizację w dziedzinie medycyny pracy (dopuszcza się przekazanie kopii ważnego zaświadczenia lekarskiego poświadczonej za zgodność z oryginałem przez organ administracji rządowej lub samorządowej),
g) oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
h) kopia dowodu osobistego albo oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego.
Stosownie do postanowień art. 11 ust. 2 i ust. 3 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2008 r. Nr 223, poz. 1458, z późn. zm.) w związku z faktem, iż na wskazanym stanowisku może zostać zlecone wykonywanie czynności związanych z pośrednim udziałem w wykonywaniu władzy publicznej nie przewiduje się dopuszczenia do naboru poza obywatelami polskimi obywateli Unii Europejskiej oraz obywateli innych państw, którym na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Wymagane dokumenty aplikacyjne umieszczone w zamkniętej kopercie wraz dopiskiem: „Nabór na stanowisko młodszego referenta ds. płacowo-organizacyjnych w Referacie Obsługi Placówek Oświatowych” należy przesyłać drogą pocztową lub składać osobiście na dzienniku podawczym Urzędu w:
Urzędzie Gminy Podegrodzie
33-386 Podegrodzie 248
sekretariat - I piętro
w terminie do dnia 4 sierpnia 2011 r. do godz. 1500.
Dokumenty aplikacyjne składane przez osoby ubiegające się o zatrudnienie mogą być przyjmowane tylko po umieszczeniu ogłoszenia o organizowanym naborze na wolne stanowisko urzędnicze i tylko w formie pisemnej.
Za datę złożenia dokumentów aplikacyjnych do Urzędu Gminy Podegrodzie uważa się datę wpływu na dzienniku podawczym.
Dokumenty aplikacyjne wpływające do Urzędu poza ogłoszeniem lub z naruszeniem wskazanych w nim terminów pozostają bez rozpatrzenia.
Po upływie terminu do złożenia dokumentów, określonego w ogłoszeniu o naborze Komisja Rekrutacyjna powołana do przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko urzędnicze dokonuje analizy dokumentów aplikacyjnych oraz weryfikuje terminowość i poprawność ich przekazania. Analiza dokumentów polega na zapoznaniu się przez Komisję z aplikacjami nadesłanymi przez kandydatów oraz dokonaniu oceny danych zawartych w aplikacji i jej zgodności z wymaganiami określonymi w ogłoszeniu o naborze.
Informacje o kandydatach, którzy zgłosili się do naboru, stanowią informację publiczną w zakresie objętym wymaganiami związanymi ze stanowiskiem określonym w ogłoszeniu o naborze.
Selekcja końcowa kandydatów polega na dokonaniu przez Komisję Rekrutacyjną ostatecznego wyboru kandydatów do zatrudnienia. Komisja Rekrutacyjna dokonuje wyboru kandydatów poprzez zastosowanie następujących metod i technik naboru:
a) rozmowa kwalifikacyjna,
b) egzamin kwalifikacyjny.
Wybór metody i techniki naboru należy do Komisji Rekrutacyjnej. W przypadku gdy kandydat nie stawi się na przesłuchanie w wyznaczonym przez Komisję terminie, jego oferta zostaje odrzucona, a fakt ten Komisja odnotowuje w protokole.
O terminie i miejscu przeprowadzenia naboru kandydaci zostaną poinformowani indywidualnie.
Informacja o wyniku naboru (podobnie jak niniejsze ogłoszenie) będzie umieszczona niezwłocznie po przeprowadzeniu naboru na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.podegrodzie.pl oraz tablicy informacyjnej w Urzędzie Gminy Podegrodzie.
Wójt Gminy Podegrodzie
(-) mgr Małgorzata Gromala
|